Denny z Pánů louky

     Další zlatíčko.

     Velmi poslušná a velmi krásná. Podzimky jsme zvládly v I ceně 241 bodů.

         Na MVP 26.4. 97 v Č. Budějovicích výborná, CAC, CACIB. Národní výstava 11.10.97 Č.B.  výborná, CAC, BOB.

      MVP 2.5. 98 Č.B. výborná, CAC, CACIB, BOB.  A konečně klubová 28.6.98 Třebíč výborná, CAC, BOB, Klubový vítěz!

 

V roce 1998 jí byl přiznán titul  Český šampion !

 

 

       V  prosinci 1999 jsme jeli k ženichovi. Byl jím Dar Lejskov.  V únoru 2000 se císařským řezem narodilo 6 štěňátek, 4 kluci a 2 holky. Gitu jsem si nechala, Grófa si vzal pan Lejsek (chovný pes).

      V prosinci 2001 jsme opět jeli za Darem. Narodili se 2 kluci a 2 holky. Opět císařem. Obě holky jsem si nechala, co kdyby?!

 Zleva Herina, sedící GitaHalina a Denny z Pánů louky,  jezevčík Cida  a Zuzka.

 

  Ještě jedna příhoda z naháňky.

   Na naháňku jsem šla se svoji trojkou,  dlouhánkami Dennynou, Britou a velšterierem Aronem a jako vždy do leče.  Krátce po zahájení první leče padla rána a slyším "prase do leče".  A po své pravé straně slyším lámání, holky byly zrovna na druhé straně. Krve by se ve mně nedořezal, prase jde přímo na mně.  V tom slyším Aronovo hluboké "haf, haf" a prase se stočilo. Holky Arona taky slyšely, protože o chvilinku později se okolo mně přehnaly jako vichřice a hurá Aronovi na pomoc.

     Hrozný řev a najednou ticho, je slyšet jen funění a tlumené vrčení. Jdu (tedy se prodírám) se podívat co se děje , flintu připravenou, nikdy nevíte,  co uvidíte.

    Aron drží prase pod krkem, holky každá za jeden zadní běh a tahají, prase je naprosto nehybné, ale stílet se nedá, mohl by to odnést pes.  Tak jsem se strachem došla až k praseti a střelou z blízka za ucho jsem prase dostřelila.

    Chvíly trvalo, než se psi zklidnili natolik, aby se dali připnout na vodítka, holky na povel, Arona jsem musela odnést. Přišli další honci, abychom prase vytáhli na cestu a v tom další řev "to prase je naše". Holky nemohly pochopit proč jim berou jejich kořist. Tak jsem musela se psema odejít a nechat prase ostatním honcům.

 Tak holky ulovily své první prase.

    

       A ještě jedna, co moje dlouhánky dělají samy od sebe.

        Abysi Brita odpočela od štěňat, vzala jsem jenou jí a se Zuzkou jsme se šly projít do lesa. a najednou vidím Britu, jak něco nese a dost jí to překáží. Říkám fuj, co to neseš za klacek, ale Brita se nedala odradit a za chviku přede mnou seděla a vzorně mi předávala    dančí shoz.!!! U nás, kde daňci nejsou a kde občas přechází v sousední honitbě.

   O dva měsíce později mi nedaleko od tohoto místa přinesly další shoz Halina s Herinou a to jim byly 4 měsíce. Tak mám teď díky dlouhánkám 2 dančí shozy a oni jdou do páru!