Gita z Pánů louky

    Moje druhá Dennyna.

    Rostla jako z vody  zanedlouho tady byly zkoušky. Pro její chuť do vody jsem ji přihlásila na SZVP. Já jsem vedla tyto zkoušky poprvé, takže velká nervozita. Ochota nic moc, fena navětřila připravené kachny na hrázi a bylo po ochotě. Naštěstí za 1, ale nervy pracovaly! Přinášení bez chyby a šly jsme na nahánění. Mě se zdálo nic moc, už makala lépe, ale rozhodčí spokojeni , za 4.

    Z korony se ke mně přidal jeden starší (pardon) pán a moc fenku chválil, moc se mu její práce líbila, jak nahánění, tak dohledávka, chválil i pouívání nosu. Později jsem zjistila, že je to pan Lidinský,  vůdce a cvičitel  s velkým V. Tak to jsem si začala pochvaly vážit o mnoho více.

   Na podzimkách mě ale zklamala, na společném honu nepůjde od nohy, tak za 2! Už jsem to chtěla vzdát, ta fena umí víc. Pak přišlo hledání, taky nic moc. Naštěstí v roští u cesty vystavila bažanta, ten vzlétl a já ho naštěstí trefila! Denny ho bez problémů přinesla a byly jsme za vodou, protože jsem věděla, že dohledávky a vlečky by měly být bezproblémů. A taky jo. Huráááá.!!!! Snad půjde do chovu.

 

Na výstavu jsme byly přihlášeny do Č.B., na  MVP a výsledek výborná, CAC, CACIB.  A ještě kandidát chovu.

    Tak si říkám ještě DKK a je to dobrý, ale bohužel. Nastaly dost vážné rodinné důvody a bylo po uchovnění.

    Tak je dnes osmiletá Dennynka používaná pouze na práci, po téměř šestileté pauze jsem se konečně dostala na dohledávku po kachním honě a jednou dohledala 2 a podruhé 4 kachny.