Halina z Pánů louky

    Poslední fenka z mého chovu. Ještě spolu s její sestrou Herinou byly mojí poslední nadějí na udržení mojí chovné linie.

 Obě připravené na PZ, ale opět zasáhly rodinné důvody a později moje pracovní vytížení. Tak holky měly pouze vycházky, ale práce žádná.

   Zlom nastal v prosinci 2006. Ráno jsem po příchodu z práce šla pozdravit holky na zahradu a co nevidím: Herina stojí venku celá nahrbená a před sebou zvratky. Udělalo se mi zle, co s ní je. Celá studená, klepala se. Ihed do auta a k veterináři. Byla sobota, ale náš "dvorní veterinář" pan doktor Dvořák byl doma. Fenku prohlédl a že se mu to moc nelíbí, že to vypadá na přetočení žaludku a poslal nás na kliniku, kde mají ultrazvuk i rengen.

    Na klinice Herinku vyšetřili a že teda zkusíme operaci, ale naděje je dost mizivá. Ještě jsem s ní počkala, než začala působit narkóza, pak jsem jela do práce s tím, že si za 2 hodiny zavolám, jak to vypadá. Ještě jsem ani neprojela celé Budějovice, když volali z kliniky - nekróza tří čtvrtin žaludku a následná sepse břišní dutiny.  Moje rozhodnutí ukončit, fenka už něměla žádnou naději. Tak smutnýho silvestra jsme ještě neměli.

    Tak mi zůstala jen Halina.

    Drobná ale moc šikovná fenka.

    Letos jsem připravovala na podzimky novou fenku Ronu z Mechova a tak jsem si řekla, že s Halinou uděláme alespoň zkoušky kvůli upotřebitelnosti, aby se neřeklo, že fena v 6 letech nemá zkoušky. Tak Halina na pár nácvicích oprášila co se před lety naučila a šly jsme.

    Chodila jako vítr, společný hon, hledání no paráda. Protože ale zvěř nebyla,  přišlo vystavování "domácího bažanta" a to jsem věděla, že bude zle. A taky jo. Šla jako třetí na téhož bažanta. Nabrala stopu vůdce co šel před námi a hurá pro aport. Naštěstí jsem stihla vystřelit dřív než ho dostihla a tak vstavování, postupování a klid před pernatou za dvě a tím pádem III. cena. Škoda, protože dohledávky a vlečky za 4.

  Pokud dopadne dobře DKK a klubová výstava na jaře 2009, tak si zkoušky zopakuje, abych ji mohla alespoň jednou nakrýt a moje linie se neztratila.

 

6.4.09

Tak a mám po linii. Na vyšetření RTG DKK Halině zjistili těžkou artrózu na pravé zadní noze. Tím se vysvětlilo její občasné fňukání, zvlášť po koupání v rybníku, nebo po dohledávce kachen.

Snímek jsem ani neposílala na posouzení, jen jsem byla pár dní dost smutná. Tak holt budu muset vychovat novou linii na Britě.

 Halina je ještě přihlášená na MVP do Č.B., prtože uzávěrka byla dřív než rentgen. 

 

25.4.09

Halina získala na MVP v Č.B. VÝBORNÁ 1, CAC, CACIB

 

30.5.2009

Klubový výstava Praha

Původně jsem měla přihlášené všechny tři holky, ale Dennyna si týden před výstavou vykousala na zádech flíček a tak zůstala doma.
Halinu jsem přihlásila do třídy otevřené a ocenění velmi dobrá. Asi se panu rozhodčímu moc nelíbila. Jaké bylo jeho překvapení, když při zápisu do rodokmenu získala na MVP CACe a CACIBa. Jak se předváděla, můžete posoudit na videích